Knižnice

Riešenie pre bezkontaktný výber aj vrátenie knižných výpožičiek. Vybudujte alebo rozšírte svoju vlastnú infraštruktúru bezkontaktných smart výdajných miest vďaka flexibilite riešenia D.Boxov od Direct4.me. Výdajné miesto môžete umiestniť v interiéri alebo exteriéri. Môžete ho dokonca umiestniť mimo priestorov knižnice a bližšie k vašim členom (napr. budova školy alebo internát).

D.Boxy sú dodávané v rôznych veľkostiach. Je možné ich uchytiť na stenu alebo zabudovať do stojana. Môžete ich kombinovať a spájať, vďaka čomu viete získať výdajné miesto akejkoľvek kapacity. Začnite kľudne v malom a postupne rozširujte kapacitu svojej virtuálnej siete tak, aby zodpovedala počtu vašich členov alebo objemu výpožičiek.

Vyzdvihnutie alebo vrátenie kníh je možné kedykoľvek, aj mimo otváracích hodín knižnice. Informácia a vložení výpožičky je odoslaná ihneď po uzavretí dvierok D.Boxu. Člen tak presne vie od kedy si môže knihu vyzdvihnúť a knižnica má presné informácie kedy bola kniha vrátená. Vďaka aplikácii majú členovia prehľad o všetkých výpožičkách.

D.Boxy sú štandardne vybavené komunikáciou prenosu dát prostredníctvom zvuku (Data over Voice), e-Papier displejom, Bluetooth, NFC ako aj IoT ZigBee. Na ich otvorenie je možné použiť akýkoľvek mobilný telefón.