Aký je rozdiel medzi domácim a verejným balíkoboxom a čo si do nich môžem objednať?

Všimli ste si na vašej ulici nový balíkobox s označením Direct4.me? Ak vás zaujíma čo všetko si doňho môžete objednať, pripravili sme pre vás veľký prehľad našich partnerov. V článku sa dozviete aj informácie ako postupovať pri objednávaní do domácich balíkoboxov.

Spoločnosť Direct4.me sa zaoberá predajom balíkoboxov a v portfóliu má niekoľko produktov. Ide o jednotlivé boxy známe ako D.Boxy, ktoré sú ideálne napríklad do rodinných domov ako prostriedok na preberanie zásielok od kuriérov, označujeme ich ako domáce balíkoboxy. Sú špecifické tým, že sú iba vaše, vyberiete si kam si ho umiestnite (najčastejšie na plot či fasádu domu
a objednávať si do nich môžete tovar iba vy alebo vami povolené osoby. Verejné balíkoboxy sú rozmiestnené na verejne dostupných miestach a sú otvorené pre všetkých, to znamená, že objednávať zásielky si do nich môže každý.

Do verejných balíkoboxov Direct4.me si môžete objednať produkty z internetovej lekárne eTabletka. Okrem širokej ponuky liekov a lekárenských výrobkov ponúka eTabletka aj kozmetické prípravky, výrobky týkajúce sa zdravej výživy a sortiment týkajúci sa veterinárnej starostlivosti.

Do piatich vybraných lokalít si môžete objednať balíky z e-shopov, ktoré majú v ponuke doručenie spoločnosťou SPS do ich výdajných miest tzv. Packet Point. Ide o konkrétne lokality, ktoré má v správe spoločnosť WOOD & Company Real Estate: Lakeside Park, Aupark Tower, Westend Tower, BBC 1 a BBC 5. Pričom do týchto balíkoboxov si môžete objednať napríklad z obľúbených módnych a iných e-shopov ako sú ZARA, Mohito, Reserved, Martinus, Dedoles, Topánkovo atď.

Do balíkoboxov, ktoré sa nachádzajú v hlavnom meste si taktiež môžete nechať vkladať vaše zásielky od kuriérov GO4 – kuriér pre Bratislavu, Slovensko, svet a od bratislavských cyklokuriérov známych pod menom Švihaj Šuhaj.

Do Vašich domácich balíkoboxov si môžete objednávať zásielky od všetkých kuriérov, poštárov a iných doručovateľov. Balík vám tam môže dokonca vložiť aj Váš sused. Automatické doručovanie ako prví na Slovensku garantujú kuriéri z DPD, postupne však rokujeme s viacerými doručovateľmi a veríme, že táto novinka sa postupne stane súčasťou doručovateľských služieb na Slovensku.